„Az idő állítólag minden sebet begyógyít. Szép kis orvos, aki egyik kezével gyógyít, a másikkal pedig nap mint nap közelebb viszi az embert a sírhoz.„
Hans Habe (Békessy János, Budapest, 1911. február 12. – Locarno, 1977. szeptember 30.) magyar születésű osztrák író, újságíró.
„Legfőbb kívánságom mindig az volt, hogy megtanuljam az igazságot megkülönböztetni a tévedéstől, avégből, hogy tisztán lássam, miképpen kell cselekednem, s biztonsággal haladhassak előre ebben az életben.”
René Descartes (Renatus Cartesius, Franciaország, 1596. március 31. – Stockholm, 1650. február 11.) francia filozófus, matematikus, természettudós, író.
„A természet folyvást gondoskodik az emberi boldogság legfőbb eszközeiről. Figyeld meg, mint nő a gabona, mint fakad a bimbó; haladj ziháló tüdővel az eke mögött; olvass, gondolkodj, szeress, mert ezek a dolgok, amik az embert boldoggá teszik.”
Alekszandr Szergejevics Puskin (Moszkva, 1799. június 6. – Szentpétervár, 1837. február 10.) orosz költő, író, drámaíró, az orosz irodalom fejlődésének meghatározó alakja, aki mindhárom műnemben maradandó alkotásokat hozott létre.
„Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá válni, ami lehetnél.”
Bertolt Brecht (Augsburg, 1898. február 10. – Berlin, 1956. augusztus 14.) német drámaíró, költő, rendező, a 20. századi színház egyik megújítója.
„Ott ül a förtelmes szakadék szélén, a pusztulás szélén, már húzza lefelé a mélység, és ő csak legyint, befogja a fülét, mikor a veszedelemre figyelmeztetik! De hát mire vár? Csodára talán? Igen, csakis így lehet! Hát nem a téboly tünetei ezek?”
Mihajlovics Dosztojevszkij (Moszkva, 1821. november 11. – Szentpétervár, 1881. február 9.) orosz író.
Heti találós kérdésünk
Szinte mindig találkozhatunk valamelyik televíziócsatornán az igen népszerű Columbo című krimisorozat egy-egy részével. Peter Falk játssza az olykor csetlő-botlónak látszó, nem túl igényesen öltözködő, de annál leleményesebb címszereplő nyomozó hadnagyot.
A 68 részes sorozatban számos híres színész és zenész tűnik fel.
A heti kérdésünk, hogy a felsorolt hírességek közül, melyik NEM szerepelt a sorozatban?
1. Johnny Cash
2. Dick van Dyke
3. George Kennedy
4. Leonard Nimoy
5. William Shatner
„Nem vagyok nagy regiszterű orgona, kolompszó vagyok a magyar mezők felett, de fáradt emberek ezt is szeretik hallani néha. Nem vagyok csillag csak rőzsetűz, de az, amíg ég, meleget tud adni az egyszerű embereknek.”
Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, a „tiszteletbeli makói”.
„Elmúlhatunk, de cselekedeteink nem tűnnek el nyomtalanul, örökké élnek az örökké tartó eredményekben és következményekben. Vándorok vagyunk, de lépteink nyomát nem fújja el a szél, semmi sem történhet, ami nem a múlt következése lenne, hiszen a jövő is csak a múlt folytatása.”
Jules Verne (Jules Gabriel Verne, Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom korszakalkotó alakja.
„Ha barát kell, a legjobb leszek. Ha magányra vágysz, én a csönd leszek. És ember leszek, mert emberre vágysz: ki szeret, ki elfogad, s kit igaznak látsz.”
Charles Dickens (Charles John Huffam Dickens, Portsmouth, 1812. február 7. – Higham, 1870. június 9.) angol író.
„Az olyan ember, aki könyvet olvas, soha sincs egyedül.”
Carlo Goldoni (Velence, 1707. február 25. – Párizs, 1793. február 6.) velencei komédiaíró, szövegíró, dramaturg és ügyvéd.
Múlt heti találós kérdésünk egy „kakukktojás” keresése volt. Négy híres építészünk közül kellett kiválasztani azt, aki nem vett részt a budapesti Szent István-bazilika építésében. A helyes válasz ebben a cikkünkben is megtalálható: A Szent István-bazilika [és kupolája]
Tehát a helyes válasz:
3. Schulek Frigyes
Híres budapesti épületei: Halászbástya, János-hegyi Erzsébet-kilátó