„A gyűlölség vak, a harag nem ismer mértéket, és aki bosszút akar állni, könnyen ihatja ki maga is a keserű poharat.”
id. Alexandre Dumas (Dumas Davy de la Pailleterie, Villers-Cotterêts, 1802. július 24. – Puys, Dieppe mellett, 1870. december 5.) francia író, legismertebb művei kalandos történelmi regények, amelyek a világ legolvasottabb francia írójává tették.
„A jog és a törvény méltóságát arra használni, hogy magánsérelmet megbosszuljunk: nyílt bevallása gyöngeségünknek, gyávaságunknak és alacsony szellemünknek.”
Robert Graves (Robert von Ranke Graves, Wimbledon, 1895. július 24. – Mallorca, 1985. december 7.) brit költő, történelmi regényíró, kritikus.
Bingham (Hiram III) amerikai professzor, akadémikus, felfedező és politikus 1911-ben (július 24-én) nyilvánosságra hozza az „inkák elveszett városának”, Machu Picchu fellegvárának a létezését, amelyet a helyi bennszülöttek segítségével fedeztek fel újra.
„Életünk boldogsága parányi töredékekből áll össze – az apró, elfeledett csókokból és mosolyokból, egy kedves pillantásból, avagy egy szívből jövő jókívánságból.”
Samuel Taylor Coleridge (Ottery St. Mary, Devon megye, 1772. október 21. – 1834. július 25.) William Wordsworth-szel együtt az angol romantika alapítója, a „tavi költő”.
„Akkor mondhatjuk, hogy hibáztunk, ha hibázunk, és nem tesszük jóvá. Ha hibát követtél el, ne szégyelld jóvátenni!”
Elias Canetti (Rusze, Bulgária 1905. július 25. – Zürich, 1994. augusztus 14.) spanyol származású, német nyelvű Nobel-díjas regény- és drámaíró, esszéista.
1965. július 25-én Bob Dylan több olyan dalt adott elő a Newport Folk Festivalon, amely gyökeresen átalakította, elektronikussá tette az eddig akusztikus alapokra épülő folkzenét. Ráadásul, Dylan és társai elkezdték énekelni a baptista himnusz egyik variációját, amely a Polgárjogi Mozgalom himnuszává vált.
„A rágalom, irigység olyan mint a festő: nem adhat színt a tárgynak anélkül, hogy közben árnyékolást ne adna hozzá.”
Fáy András (Kohány, 1786. május 30. – Pest, 1864. július 26.) író, politikus és nemzetgazda, a magyar reformkor irodalmi és társadalmi mozgalmainak egyik legtevékenyebb alakja, 1837-től 1841-ig a Kisfaludy Társaság igazgatója.
„Szelíd fény vagyok annak, aki nem gyötör, de gyilkos sugár annak, aki megbánt.”
Füst Milán (Fürst Milán Konstantin, Budapest, 1888. július 17. – Budapest, 1967. július 26.) Kossuth-díjas író, költő, drámaíró, esztéta.
„Ügyelj arra, hogy megszerezd azt, amit szeretsz, különben kénytelen leszel megszeretni azt, amit kapsz.”
George Bernard Shaw (G. B. Shaw, Dublin, 1856. július 26. – Ayot St Lawrence, Hertfordshire, 1950. november 2.) Nobel-díjas ír író, drámaíró, zenekritikus.
„A szerelem olyan, mint a tűz: ha nem vigyázol rá, és nem táplálod, kialszik.”
Mihail Jurjevics Lermontov (Moszkva, 1814. október 15. – Pjatyigorszk 1841. július 27.) orosz költő, elbeszélő, drámaíró, Puskin mellett az orosz romantika kiemelkedő alakja.
„Egy szóval: csúszó inda-szerepet
Nem vállalok halálomig!… Lehet:
Tölgy nem vagyok, nincs bükk-természetem,
De egyedül növök, ha már magasra nem!”
Cyrano de Bergerac (Hercule Savinien Cyrano de Bergerac, Párizs, 1619. március 6. – Sannois, 1655. július 28.) francia író.
„Tanulni annyi, mint szétszedni a világegyetemet kockáira és gömbjeire és spirálisaira – és újból összerakni magunknak.”
Bodor Pál (Diurnus, Budapest, 1930. július 28. – 2017. március 12.) szerkesztő, költő, közíró, műfordító.
„Ahol az állam erős, ott a társadalom gyenge, és ahol a társadalom gyenge, a demokrácia még nem eresztett mélyen gyökeret.”
Alexis de Tocqueville (Verneuil-sur-Seine, Île-de-France, Franciaország, 1805. július 29. – Cannes, 1859. április 16.) francia politikai gondolkodó, történész, a szabadság és a demokrácia eszméinek tudós szószólója.
„Védekezzetek keményen, ahogyan a bokszolók mondják. Tanuljátok meg az ütéseket elviselni. Máskülönben az első pofontól, amit az élet ad, összerogytok. Mert az életnek átkozottul nagy kesztyűje van!”
Erich Kästner (Drezda, 1899. február 23. – München, 1974. július 29.) német költő, író, forgatókönyvíró.
„A zsarnok elnyomja rabszolgáit, és ők mégsem ellene fordulnak, hanem azt tiporják el, akik alattuk állanak.”
Emily Brontë (Thornton, 1818. július 30. – Haworth, 1848. december 19.) angol költőnő és regényíró, az angol romantika talán legnagyobb prózaírója, a Brontë nővérek három tagja közül a második.
„Vannak olyan tárgyak, amelyek olyan régóta vesznek körül, hogy szinte már fel sem tűnik a jelenlétük. Amikor elveszítjük őket, akkor jövünk rá, hogy mennyire nem ismertük, és mennyi apró tulajdonságuk kerülte el a figyelmünket.”
Patrick Modiano (Boulogne-Billancourt, 1945. július 30.) irodalmi Nobel-díjas francia író.